Meanwhile in Písek - projekt časosběr

Jelikož jsem Písečák musel jsem prostě udělat tématiku města Písku, prostě musel! A tak vznikl projekt Meanwhile in Písek.

A jelikož jsem již obdržel pár dotazů typu….Jak jsem to vlastně vytvořil? A kolik že jsem to vlastně nafotil snímků? V dalších řádcích na toto podrobněji odpovím.

Celý projekt byl tvořen v průběhu školního roku 2012/2013. Od zimních scén až po letní scény. Na snímku se objevují záběry z pár akcí. Slavnosti založení města, které probíhali v červnu. Festival netradičních sportů či osvícení památek (viz. Světlo v ulicích 2013). Přesný počet vyfocených fotek ovšem nemám. Některé byly vynechány, předělány či vystřiženy z videa. Ovšem přibližně bylo na celý projekt vyfoceno přes 5000 fotek, které ve formátu RAW zabírali kolem 70GB místa na disku, ne-li více. Reálně bylo foceno na cca 25 lokacích, ale některé výstupy jsem poté do konečného projektu vůbec nezařadil.

Vše bylo nafoceno mým olympusem E-500 a setovým objektivem. Interval mezi snímky byl povětšinou 5 až 10 sekund. Tento čas záležel vždy na rychlosti pohybu objektů na scéně. Pro lidi kratší, pro oblohu delší.

Image4

Pro docílení jakéhosi pohybu foťáku na scéně jsem využil program Panolapse (parádní program – free pro video do HD(720p) rozlišení), ale do budoucna mam v plánu postavit slider a otočnou hlavou pro 360 stupňový časosběr.

Tento projekt jsem zveřejnil již před před dávnou dobou, ale čas od času se k němu vracím a cítím při tom dojetí. I když je ve výsledném výstupu mnoho chyb , kterých si po letech postupně začínám všímat a nejedná se o až tak rozsáhlý výtvor, stále je to něco na co mohu být hrdý. Je to něco k čemu se chci zase vrátit a začít tvořit více smysluplnější projekty.

PS: Jestli Vás zaujala problematika časosběru, lze ho tvořit i jednoduše za pomocí mobilu. Tip na aplikaci najdete v článku Časosběr jednoduše

Grafika a fotografie 09.08.2018

Autor:
Ondřej Michal

Baví Vás co píši? Budu rád za sdílení: